Živé náměstí v rámci festivalu PilsAlive


V sobotu 27. června ožilo Evropské hlavní město kultury koncertem, který se konal v rámci křesťanského festivalu PilsAlive. Návštěvníky nečekal jen pasivní poslech. Nachystané židle zůstaly téměř nevyužité, o což se postaral nejen krátký déšť před koncertem, ale především tanečníci skupiny Let’s Dance for Jesus, kteří od začátku programu rozhýbali přihlížející posluchače.

Fotografie »

Ochutnávka vín z oblasti Sicílie


Na sobotu 20. prosince dorazil do Plzně až ze Sicílie pan Stefano Caruso, z vinařství, které nese jeho jméno spolu se jménem jeho společníka: Caruso & Minini. Ochutnávku zahájil přípitkem na blížící se Vánoce a se sobě vlastním osobitým šarmem se pak rozhovořil o produkci vína v Evropě, v Itálii a o odrůdách, které jsou typické právě pro Sicílii.

Fotografie »

Ochutnávka marmelád, sušenek a dezertních vín 18.12. 2014


Musím uznat, že ochutnávka, která se konala ve čtvrtek 18. prosince, byla před Vánocemi tematicky naprosto vystihnutá: v nabídce byly marmelády a sušenky, které vlastnoručně vyrábějí mnišky v trapistických kláštěrech v italském Vitorchianu a v Poličanech u Benešova. Není tedy rozhodně pochyb o kvalitě surovin ani o jejich pečlivém zpracování.

Fotografie »

Ochutnávka La Montina 5. prosince 2014


K Vánocům nepochybně patří, že se sejde dohromady celá rodina a společně si vychutná sváteční chvíle… v tomto duchu se nesla i předvánoční ochutnávka se slavnostní večeří a luxusními šumivými víny La Montina. Představit je přijel Michele Bozza, majitel jednoho z nejlepších vinařství v oblasti Franciacorta, kde se vyrábějí šumivá vína klasickou metodou.

Fotografie »

Dobřany mají svůj obchod Aggeo

2014_11_aggeodobrany
Člověk se svou prací podílí na stvořitelském díle a Bůh, který ho stvořil z lásky ke svému obrazu, mu v ní žehná. A to je i záměrem projektu Aggeo: být ke službě lidem pro jejich prospěch a požehnání.
Aggeo přesahuje „pouhé prodávání a nakupování“, je to prostředek k tomu, aby skrze obchod a práci mohla být všem bratřím a sestrám nabídnuta kvalitní a důstojná služba, která je postavena na křesťanských hodnotách a přináší pokoj, radost a prosperitu.


Fotografie »

Žehnání zvonů pro katedrálu sv. Bartoloměje

2014_11_zehnanizvonuplzen
Historicky významný den 17. listopad byl v Plzni letos spojen také s žehnáním nových zvonů.
Nejprve se od 13.00 hodin konala v katedrále sv. Bartoloměje bohoslužba na poděkování za 25 let svobody. Mši svaté za účasti primátora a náměstků města Plzně předsedal otec biskup Mons. František Radkovský, a spolu se stovkami věřících a návštěvníků, kteří zaplnili katedrálu…
Fotografie »