O víkendu 8.-10.3.2013 se u nás v koinonii uskutečnilo setkání mládeže na téma Jak se stát dospělým. Celé setkání bylo naprosto úžasné a nezapomenutelné!
Opět byla příležitost upevnit naše vzájemná přátelství, seznámit se a utvořit nová přátelství s novými mladými lidmi.
Naučili jsme se nebát se rozhodnout, protože každé rozhodnutí vede k dospělosti. Také jsme se učili vítězit nad svými “obry”, tak jako král David, důvěřovat Pánu, protože On je vždycky s námi a záleží jen na nás, jak se k tomu postavíme my. Povídali jsme si i o tom, jak je důležité nebát se hovořit s Pánem, protože On chce pro nás vždycky to nejlepší a pomáhá nám v každé chvíli. Učili jsme se i komunikovat jako dospělí lidé, správně se oblékat (při této přednášce jsme měli i názorné ukázky, u kterých jsme se všichni pobavili, zvlášť když Ondra vyšel v obleku ,,jak to nemá vypadat” vypadal totiž opravdu vtipně.) 😀
Hovořili jsme o vztahu mezi mužem a ženou, dovídali jsme se, co je důležité pro správné fungování tohoto vztahu. Chlapci měli možnost si vyzkoušet své dovednosti při úklidu a dívky je mohly navigovat pouze slovem, nesměly se ničeho dotknout a jen trpělivě přihlížet. Bylo to celkem zábavné a zase to pro nás byla nějaká nová zkušenost.
Po celé setkání jsem vnímala Pánovu přítomnost a v sobotu večer jsme měli silnou modlitbu za vylití Ducha sv., kde se Pán opravdu každého dotýkal.
Zakončili jsme to oslavou našich 18tých narozenin, jako symbol, že už jsme dospělí.
Z tohoto setkání jsem si toho odnesla opravdu spoustu, ale hlavně jednu důležitou věc a sice, že o tomto víkendu začala moje budoucnost, která je v Pánových rukou!
Už se nemůžu dočkat na další skvělou akci s tak skvělými lidmi a v přítomnosti Pána a doufám, že zase poznám někoho nového. Těším se na vás na všechny!

Klárka


Preveľmi ma povzbudil počet krásných mladých ľudí otvorených na Ducha, kráčajúcich za Ježišom túžiacich po nových skúsenostiach, ktoré ich upevnia na ceste do budúcnosti. Veď: “Tvoja budúcnosť sa začíná už dnes”. Tak každá téma, zameraná k dospelosti, bola dôležitá a moc zaujímavá… Atmosféra bola plná radosti zo vzájomného priateľstva, ktoré sa šírilo ako nákaza šialenstva 🙂 – to sa opísať vera nedá! A tá naša oslava 18. narodenín je nazabudnuteľná naveky!
Tak vďaka priateľom a vďaka Bohu, veď on to má všetko na svedomí.

Na shledanou! Ester
Setkání mladých


Fotografie 

 


Video