K Vánocům nepochybně patří, že se sejde dohromady celá rodina a společně si vychutná sváteční chvíle… v tomto duchu se nesla i předvánoční ochutnávka se slavnostní večeří a luxusními šumivými víny La Montina. Představit je přijel Michele Bozza, majitel jednoho z nejlepších vinařství v oblasti Franciacorta, kde se vyrábějí šumivá vína klasickou metodou (jako francouzské Champagne a španělské Cava). Michele Bozza hosty seznámil s několikasetletou historií produkce vína ve Franciacorta i s tradicí jejich rodinného podniku, a samozřejmě pohovořil zvlášť o každém druhu vína, které se nalévalo ke čtyřchodovému nevšednímu menu.
Váženým hostem večera byl také biskup František Radkovský, který u příležitosti adventního očekávání svátků pohladil duši spolustolovníků duchovním slovem a povzbuzením.
V předvánočním naladění byl připraven i dárek: šťastlivec, který správně zodpověděl Michelovy zadané otázky, získal pro svou drahou polovičku lahev růžového vína Rosatum v dokonale stylové dámské taštičce.
Na závěr, po klasické sabráži, potěšil Michele ještě milovníky kuriozit tím, že lahev chlazené Franciacorty otevřel namísto šavlí skleničkou.
Ochutnávka vín La Montina s večeří potvrdila, že se tato tradice v Aggeu v předvánočním období rozhodně osvědčila.
(toivo)


Fotografie