Návštěva europoslankyně

V pátek 3. října zavítala europoslankyně Michaela Šojdrová při své návštěvě Plzně také do Koinonie Jan Křtitel v Liticích.
Paní europoslankyně navštívila kostel sv. Petra a Pavla a prohlédla si prostory Oázy komunity, kde se následně konala příjemná a zajímavá beseda.


“Dobřany a Dobřany”

V sobotu 4. října jsme u nás uvítali obyvatele Dobřan, dokonce dvojích. Jedny Dobřany, řekněme domácí, jsou vzdálené pár kilometrů od Plzně, a druhé z hor, 260 km odtud v okrese Rychnov nad Kněžnou. Tyto dvoje Dobřany (město a obec) se přátelí a navzájem navštěvují. Starosta “domácích”, Bc. Marek Sýkora, využil jemu už dobře známých prostor Koinonie Jan Křtitel. Během krátké prohlídky areálu včetně kostela a představení komunity nezapomněla místostarostka Dobřan a senátorka paní Mgr. Dagmar Terelmešová popřát P. Francescovi k svátku.
Poté následovala ochutnávka italských specialit. Hosté si samozřejmě nenechali ujít příležitost dát si i Plzeňský Prazdroj.
Generální vikář, Mons. Josef Žák, nám připomněl některé významné události z naší historie a povzbudil všechny ke spolupráci a jednotě. Poté přítomným starostům Dobřan věnoval novou knihu o otci biskupovi, kterého na tomto setkání zastupoval. Ani P. Alvaro Grammatica, generální představený Koinonie Jan Křtitel, neopomněl starostům věnovat malý dárek.

Jsme rádi, že Dobřanští z naší Oázy odjížděli s radostí a pěknými zážitky… (pa)


Fotografie – návštěva europoslankyně 


Fotografie – “Dobřany a Dobřany”