Koncem října se v Liticích konalo setkání pro mladé, na které přijela bezmála čtyřicítka účastníků ze všech koutů naší republiky. S velkou radostí jsme mezi sebou přivítali spoustu nových tváří.
Pestrý program společných aktivit, modliteb a sobotní návštěvy Techmanie obohatil nosnou myšlenku celého setkání, kterým nás provázely tři biblické postavy.

Maria nám ukázala, že je třeba mít životní postoj radosti, protože jsem drahý, vzácný a milovaný Bohem. On ve mně vidí vzácnou perlu a má pro můj život připravené velké věci.

Gedeon, starozákonní soudce, který osvobodil Izrael od midjánských utlačovatelů, nás naučil, že Pánu můžeme vždy nabídnout svůj dar, svou ochotu s ním spolupracovat. Naši chválu a dík. Naše pozvednuté ruce. Náš čas v modlitbě… On i přesto, že nám se třeba zrovna moc nechce, ho s radostí přijme a zažehne velký plamen požehnání.

A s Eutychem, chlapcem, který vypadl z okna během Pavlova kázání v Troadě, jsme si uvědomili, že „noc” může postihnout každého z nás a můžou to být i velmi těžké a drsné chvíle. Jediným způsobem, jak jí můžeme v životě čelit, je být tam, kde jsou „lampy”. Těmito lampami, světlem pro nás, jsou opravdoví přátelé, modlitba a Boží slovo. Ty také potřebujeme k tomu, abychom se sami mohli stát lampami, které ukazují zkušenost a radost ze setkání s Ježíšem.
(HoBu)


Na setkání jsem byla poprvé a určitě se sem zase chci vrátit. Mile mě mezi sebe přijali a setkání jsem si díky ostatním užila. Jsem vděčná, že teď mezi ně můžu patřit.

Setkání bylo skvělé! Jako vždy 😀 Jsem vděčná, že mohu prožívat radost z Boží lásky s výjimečnými lidmi. Je to nádhera! Neskutečně dobrá atmosféra je cítit už na začátku Litic. Díky za to! 
Natálie K.

Moc krásné setkání! Jídlo samozřejmě nejlepší! Téma se mě hodně dotklo a moc se těším na další!

Jsou dva typy radosti: umělá – když ti někdo řekne vtip, a ta druhá je, když se můžeš radovat v Duchu skrze chválení Boha nebo objevování jeho charakteru. A nezažil jsem větší radost než radovat se společně ve chválách Boha. A nenašel jsem lepší místo k oslavování a radování se v Pánu než v Koinonii. Zároveň je to super místo ke sdílení své víry s ostatními. Vidím tu radost, jako když se někomu daří vypěstovat vzácnou kytku, ale i radost z toho, že víš, že se o tebe někdo stará, i když máš okolo sebe pole poupat a květů.
Dominik D.

Jsme moc rády, že jsme sem mohly přijet a chválit Pána. Je super, že si tady člověk srovná hlavu a uvědomí si, že není sám a je milovaný. Odnesly jsme si, že jsme perly! 🙂

V Koinonii jsem pocítil po dlouhé době klid na duši, radost a přítomnost Ducha svatého se skvělými lidmi!

Těžko se mi to popisuje, ale chci přijet zase.

Na setkání pro mladé jsem si to užil. Poznal jsem hodně nových lidí a intenzivně pocítil Pánovu přítomnost. Přednášky byly celkem zajímavé a dá se z nich mnoho poučit. Bylo to skvělé! Pepa

Líbily se nám úklidy, chození v Plzni a hry na dvoře. Jídlo nám taky chutnalo 😉