Barevné listí, které kolem nás poletovalo během tohoto setkání pro mladé, mohlo jen podtrhnout zvolené téma: Poznej svoji IDENTITU!
V celém areálu jsme totiž nenašli ani dva úplně stejné listy. To vypovídá o naprosté originalitě všeho, co Bůh stvořil. Chceš být originální? Tak pronikni do své vlastní identity, kterou Ti dal Bůh 🙂
Co je moje identita?! Dělej věci s přesvědčením, že víš, kdo opravdu jsi, a nebudeš se muset skrývat za cizí účes, značkový oděv nebo za cizí myšlenky.
Tak budeš spokojený a šťastný, protože je to především Ježíš, který Tě činí svobodným!

Lenka


Zpočátku svého krátkého příspěvku bych rád lehounce nakousl, kdo vůbec jsem. Docela se nebojím říci, že se v 19 letech jako jistý puberťák cítím zapálený pro Pána, a to nejen díky této akci. Ano, opravdu i v mém životě Pán koná velké věci. Je však zřejmé, že malinko předbíhám, proto bych právě začal myšlenkou o tom, proč jsem se vůbec rozhodl pro setkání mládeže.

Již rok vedu, konkrétně u nás doma, modlitební setkání, pod známým názvem DM (Dům modlitby). Tímto způsobem se týden co týden setkávám, sdílím a zároveň modlím k našemu velkému Bohu s mladými lidmi. Řekl bych, že každý z nás potřebuje, možná zvláště v této službě Pánu, dodávat posilující Boží energii. U mě tomu samozřejmě není jinak. Po zkušenosti z těchto společně strávených dní jsem si jistý, že komunitní styl života mi do značné míry vyhovuje. I přesto jsem jel na toto setkání s mnohými otázkami, jež úplně nekorespondují s mým vnitřním zapálením. O to více jsem se, již ve středu večer, snažil „přepnout na komunitní kanál”. Z odstupem času mohu říci, že se mi to díky Bohu opravdu povedlo. Plně jsem si užíval všechny přednášky a dynamiky. Pokud bych však měl určit něco, co se mě opravdu mimořádně dotklo, potom musím uvést, že to bylo vedení skupinky č. 1. Neskutečné! Mohu uznat, že jsem opravdu nečekal u této nejmladší skupinky tolik naprosto originálních osobností. Spolupráce s nimi byla mimořádně inspirující, poměrně hodně mě obohatili svým přemýšlením o Ježíši.

Možná jsem nepopsal toto setkání až tak důkladně, jak by se třeba i slušelo a patřilo, ovšem tak nějak jsem se tam opravdu cítil a přeju každému tuto událost zažít. Náš Pán totiž opravdu nečeká na nic „velkolepého“ z naší strany, a přesto přispívá neskutečně originálními DARY do našeho života. Co k tomu dodat na závěr? Možná „jen“ velké díky všem organizátorům i všem zúčastněným za parádně prožité dny plné lidské a hlavně Boží lásky 🙂

Tonda


Fotografie


Video