Ve čtvrtek 16. května byla v Dobřanech posvěcena pískovcová socha sv. Jana Nepomuckého na historickém kamenném mostu přes řeku  Radbuzu od ak.mal.  Jaroslava Šindeláře a Mgr. Jaroslava Šindeláře.

„ (…) Budovat mosty tím, že budeme dělat to, co dělal svatý Jan Nepomucký: stát se tvůrci pokoje, i když nás to bude něco stát. (…)
Dnes požehnáme na tomto mostě tuto sochu, abychom vytvořili společenství mezi námi, v našem městě, v našem národě, v Evropě a v celém světě. A kéž nám na této cestě k tvorbě společenství pomáhá svatý Jan Nepomucký.“

Město Dobřany se rozhodlo obnovit nedochovanou sochařskou výzdobu historického mostu – sochu sv. Jana Nepomuckého. Tímto úkolem pověřilo sochaře ak.mal.  Jaroslava Šindeláře. Podle návrhu modelleta, odsouhlaseného v říjnu 2022, byla nejprve vytvořena hliněná plastika včetně vnitřní konstrukce ve velikosti 1: 1. Hliněný model figurální sochy byl  zástupcům města Dobřany předveden k odsouhlasení. Po té byl z hliněného modelu zhotoven sádrový odlitek jako model pro vytesání sochy do hořického pískovce. Kamenosochařské a realizační práce prováděl syn sochaře – Mgr. Jaroslav Šindelář. Skulptura bylainstalována do niky na kamenný most na konci roku 2023. V podvečer 16.5. 2024 byla slavnostně požehnána.