S končícími prázdninami přišla pro děti v Dobřanech přece jen ještě jedna radost – Pohádkové náměstí! Ve vyzdobených stanech se objevovaly bytosti z české klasiky, například králíci z klobouku Bob a Bobek, kteří děti nejen úkolovali, ale také jim předváděli večerníčkové scénky; Tři veteráni, kteří s dětmi neohroženě pochodovali až do poloviny náměstí a také Malá Čerodějnice, jež malé účastníky podarovala výbornou palačinkou, na kterou si donesli mouku z temného lesa. Ačkoli to zní skoro strašidelně, nikdo se nepolekal. Program totiž obveselovali také klauni, víly, kouzelník, taneční škola Spirit Dance, různá zvířátka v kreativních workshopech a hasiči, kteří dávali na odiv svůj stříkací vůz.
Dostavil se samozřejmě i Anděl Dobřánek a varhanní virtuoz SeBACHstian, který v krátkém rozhovoru prozradil, že si velmi přeje, aby se v Dobřanech postavily stejné varhany, jako na kterých skládal svá mistrovská díla, známá dnes po celém světě.
Duchovním slovem povzbudil přítomné plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub, který potvrdil, že mít přátele znamená mít někoho, kdo nás nese, a doplnil, že ten, kdo nese nás všechny, je Bůh.
Toto veliké přání (mít přátele) splnila SeBACHstianovi kouzelná rybka poté, co ji pustil opět na svobodu, aby mohla plout s ostatními rybkami. SeBACHstianovi dalo dost práce ji ulovit, protože neřád Čertík se mu opět zkoušel všechnu snahu zhatit. Naštěstí měl na pomoc Andílka, mořskou vílu a také všechny děti, které zvonečkovou písničkou kouzelnou rybku přivábily. Rybka je ovšem kouzelná, jenom když je se svými přáteli, to pak dokáže zázraky. Ano, společně dokážeme zázraky!

Děkujeme všem za účast, podporu a přátelství! 🙂

(toivo)

https://www.dobranskevarhany.cz/