V neděli 15. září 2019 vzešlo slunko nad dobřanským náměstím a zpříjemnilo chystání všech stanovišť na pohádkové odpoledne. I na dobřanské faře vše žilo přípravami od samotného rána – mimochodem, celkem nás bylo na 90 dobrovolníků – někdo zajišťoval občerstvení, někdo vybaloval kostýmy, jiný hudební nástroje a další se věnovali rekvizitám či líčidlům. V odpoledních hodinách se na faru začali sbíhat další dobrovolníci, které byste na odchodu už určitě nepoznali – proměňovali se totiž v pohádkové bytosti. A tak není divu, že jsme na dobřanském náměstí mohli potkat Jeníčka a Mařenku, Ježibabu, Lotranda a Zubejdu, Šípkovou Růženku, Žabího prince, Sněhurku a trpaslíky, dešťové víly … oslíka, kuře, žirafu … klauny a kouzelníky … a samozřejmě nemohl chybět náš Pepík se svými kamarády, s andílkem, čertíkem a zlatou rybkou. Ani tentokrát se Pepík nedal poučit dobrými radami Andílka Dobřaňáčka a nechal se zlákat čertovskými nápady, které ho dostaly do nesnází – schlamstla ho obrovská velryba. Ještěže nechyběli dobří kamarádi: kolem 400 dětí splnilo úkoly na náměstí a pomohlo Andílkovi Pepíčka zachránit. Děkujeme všem, že to i tentokrát tak dobře dopadlo!

Srdečně děkujeme pořadatelům – spolku Přátelé Koinonie ve spolupráci s Koinonií Jan Křtitel, se ZŠ Dobřany, s taneční školou Spirit Dance a s farnostmi Dobřany a Plzeň-Litice. Též děkujeme za podporu Městu Dobřany, Biskupství plzeňskému, MAS Radbuze, hasičskému sboru, Potravinové bance, Italským specialitám Aggeo, časopisu Dráček a atrakcím ze skluzavka.cz.

Doufejme, že se opět setkáme v Dobřanech i příští rok koncem prázdnin – a kdyby náhodou Pepík zase plaval v nějaké té šlamastice, tak ho společně zachráníme!

(rua)

Poděkování

Chceme moc poděkovat za úžasný zážitek z pohádkového náměstí v Dobřanech. Byla to opravdu krásná rodinná akce a všechno bylo nachystané do posledních detailů a pohádka byla zábavná i pro dospělé 🙂 Doufáme, že se naše pochvala dostane ke všem, co se o tu akci zasloužili, protože je skvělé co pro děti děláte a přátelská atmosféra, která byla z akce cítit, se taky jen tak nevidí.  Moc děkujeme.

Přejeme všem krásný den T + A + K