V závěru školního roku, kdy děti dostávají vysvědčení a začínají jim prázdniny, se na náměstí Republiky v Plzni konal festival křesťanské rytmické hudby zvaný PilsAlive. První dva ročníky hostila před léty Oáza naší komunity v Liticích, pak se na popud otce biskupa, aby festival sloužil především evangelizaci, přestěhoval do Plzně.

Letošní 6. ročník se konal dokonce jako třídenní a navíc s bohatým programem pro děti zvaným Pohádkové náměstí. Děti byly zvány, aby pomohly andílku Plzeňáčkovi najít tu nejvzácnější perlu. Hlavní plzeňské náměstí se proměnilo v zábavný prostor se skluzavkami, skákacím hradem, kreativními workshopy, kde si děti vyráběly vlastní placky na přišpendlení, nechávaly si malovat na obličej, a potkávaly různé postavy z českých pohádek. Ty jim zadávaly rozličné úkoly – např. sednout si na lopatu u Ježibaby z perníkové chaloupky, naplnit papírovými kameny břicho vlka k záchraně Karkulky a babičky, chodit po chůdách a přelít moře u Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého atd. Za splění jednotlivých úkolů obdržel každý účastník písmenko do své kartičky, čímž získal odpověď na otázku: jak se jmenuje království, kde se nachází ta nejvzácnější perla? Potom bylo pro všechny za odměnu připravené divadelní představení o andílku Plzeňáčkovi a kupci Ondřejovi, do něhož byly děti též aktivně zapojeny. Všichni tak společně objevili, že to nejvzácnější má každý ve svém srdci a každé dítě přitom dostalo od andělů perličku.

V návaznosti na toto poselství pak přítomné pozdravil otec biskup Mons. František Radkovský, primátor Martin Baxa a programový ředitel společnosti Plzeň 2015 Jiří Sulženko.

Festival následně pokračoval koncerty různých kapel, které doprovázejí bohoslužby v plzeňské diecézi. Muzikanti a zpěváci Koinonie vystoupili v sobotní odpoledne. Jejich příspěvek doplňovalo taneční vystoupení ve spolupráci s Českým západem z Dobré Vody.

Každý večer na zakončení programu se všichni přítomní v čele s otcem biskupem nebo generálním vikářem modlili za své rodiny a město. Záložky s modlitbou, které posluchačům a kolemjdoucím zájemcům nabízeli andělé, byly rozdány všechny – 3000 kusů!

Děkujeme za možnost svědčit o Pánu Ježíši a děkujeme za spolupráci při Pohádkovém náměstí sestrám a bratřím salesiánům, bratřím oblátům a z komunity Vtěleného Slova a bratřím františkánům!

(toivo)

Pohádkové náměstí 27.6.2014


Fotografie