Dne 21. května 2012 nás opět navštívily děti z Jedličkova ústavu v Praze. Přijelo devět dětí, doprovázeli je čtyři asistenti. Snažili jsme se vytvořit vhodné zázemí v nové budově a měli jsme radost z toho, že dětem se tam opravdu líbilo. Kdo mohl, běhal z patra do patra, ostatní děti projížděly na vozíčkách v přízemí. Po této krátké seznamovací prohlídce přístavby se nám děti představily – některé tu byly totiž úplně poprvé. Pak za námi přišel prorok Samuel a pomazal olejem Láďu na Davida krále, aby měl dostatek síly a odvahy, kterou měl zanedlouho využít…
Venku si děti vyzkoušely vystřelit z praku, z takového, jakým kdysi král David skolil obra Goliáše. Po tomto tréninku jsme se společně vydali na zříceninu litického hradu, kde se měla odehrát hlavní bitva. S dětmi bojovali Pelištejci v čele s Goliášem. Díky modlitbě dal Bůh odvahu všem dětem, a tak podpořily Láďu v boji proti Goliášovi. Z obra šla hrůza a děs, ale Láďa kamenem vystřeleným z praku skolil válečníka k zemi a tím zahnal Pelištejce… Všichni se spolu radovali z vítězství, šťastní a spokojení se ubírali zpátky na faru. Po cestě stále s nadšením zpívali, skákali a tleskali.
S o to větší chutí jsme se pustili do vynikajícího oběda – pravé italské pizzy. Děti pak nakoukly do přípravny a některé z nich zkusily pizzu upéct. Na samý závěr jsme se odebrali na prohlídku do kostela a seznámili se s vybavením sakristie.
A pak už jen loučení a těšení se na příští setkání 🙂

Jedličkův ústav a školy – www.jus.cz


Fotografie