Chceme se s Vámi podělit o krátké svědectví, týkající se naší Elenky, která byla na setkání Koinonie pokřtěna. Elenka je pro nás velkou radostí a požehnáním, které nám Pán dal.

Jsme manželé necelé čtyři roky a od začátku našeho manželství jsme početí dítěte nechávali na Boží vůli. Čas plynul a dítě nepřicházelo, tak jsme se za početí začali více modlit. Uplynuly dva roky a Eliška se dostávala do psychické nepohody. V květnu roku 2017 jsme během mezinárodního semináře v Praze zašli za Ricardem a poprosili ho o modlitbu za početí. Pomodlil se nad námi a Pán promluvil. Řekl, že do roka budeme mít dítě. My jsme toto slovo přijali a stále prohlašovali a věřili, že se toto proroctví vyplní. V tomto období nám lékař sdělil, že by bylo vhodné danou situaci řešit a zjistit, zda je vše v pořádku po zdravotní stránce. V důvěře v Boží slovo jsme pomoc odmítli a dál prohlašovali vyplnění Božího příslibu. V březnu 2018 jsme se dozvěděli, že Eliška je těhotná! Tolik jsme Pánu děkovali, že nás obdaroval a ukázal nám, že své přísliby plní!

Skrze naši Elenku jsme dostali ještě jedno požehnání, které se projevilo na mém těle. Je to pár let, co mě trápily migrény, které mě dost omezovaly. Musel jsem dbát na dostatek spánku a pokud možno vyhýbat se stresu. To samozřejmě nebylo vždy možné, a proto jsem mohl počítat s tím, že následující den dostanu silnou migrénu, která mě vyřadí z provozu na minimálně půl dne. Stále jsem se modlil za uzdravení, a to tím spíš, když jsem zjistil, že Eliška otěhotněla. Měl jsem trochu obavy, jak to budu po narození Elenky zvládat, ale vždy jsem se uklidnil myšlenkou, že Pán se prostě postará! Věřil jsem, že Pán mě určitě během těhotenství uzdraví, abych mohl být Elišce oporou a pomocí. To se ale nestalo. Pán má totiž svůj čas. Uzdravení nastalo až s příchodem Elenky! Migrény zcela zmizely po jejím narození! Od té doby, co ji máme, se doteď žádná migréna neobjevila, a to i přesto, že jsem vystaven únavě a spánku není mnoho. Migrény zkrátka zmizely a já už nejsem ničím omezený ani svázaný!

Pán je neskonale dobrý a milosrdný! Dal nám poznat, že o nás nejen ví a slyší naše prosby, ale taky má svůj čas a po nás žádá, abychom mu pouze důvěřovali! Nechat se vést Pánem a být otevření jeho Boží vůli je to nejlepší, co můžeme ve svém životě udělat!

Martin a Eliška Hanákovi

Fotografie