V polovině února se v plzeňské Oáze v Liticích konalo setkání Koinonie.
Dopoledne byla na programu společná modlitba a vyučování generálního pastýře Alvara, odpoledne a večer naopak bratři a sestry z Koinonie věnovali svému drahému pastýři řadu kreativních scének a písní k jeho kulatým narozeninám. Dokonce zahrála skupina cimbálové muziky z Kyjova.
V neděli byl oficiálně přijat do katechumenátu náš bratr Honza.
(toivo)

Setkání Koinonie, které se konalo 15.-16.2. 2014 se neslo opravdu v Duchu Svatém. Nikdy se ke mně Alvarova slova nenesla tak niterně. Byla jsem po těžkém období, kdy operovali mojí dceři nezhoubný cévní nádor, takzvaný kavernom.
Alvaro mluvil o síle komunitního přátelství, které by mělo být opravdu bratrské a sesterské, že bychom měli tolerovat naše odlišnosti a přitom zachovávat jednotu a být věrni naší spiritualitě. Jeho slova mě hluboce zasáhla. Uvědomila jsem si, že ve chvílích nejtěžších mne nesli bratři a sestry na modlitbách a pocítila jsem opět ve svém životě sílu komunitní spirituality, kde se Pán opravdu oslavuje! Setkání se konalo krátce po odchodu z pozemského života našeho drahého pastýře Emanuela De Nardi. Nebyla to žádná tryzna, ale povznesení k naději, že smrt spravedlivého je požehnáním. Když skončilo vyučování, nastala narozeninová oslava našeho generálního pastýře Alvara – 50 let plodného života, která probíhala s jemným humorem, sarkasmem a sebeironií, jež je mu vlastní. Kreativita k jeho narozeninám byla opravdu bohatá, zpestřována folklorem jednotlivých komunit rodin a zakončena cimbálovou muzikou ze Slovácka. Bavili jsme se všichni výborně. Odjížděla jsem s pocitem radosti, klidu a jistoty, že nás Pán miluje. Děkuji za přijetí!
Lenka Šanderová


Fotografie