V pátek 10. 8. 2018 se v manětínském kostele sv. Barbory uskutečnila takzvaná Poutní mše umělců aneb pouť lívancová. Při prvním pohledu na místní chrám se může zdát, že je poněkud zchátralý a opuštěný. Ve skutečnosti je však plný života. Díky manželům Roštíkovým se kostelu znovu rozednívá. Již teď dokázali nemožné, vytvořili místo, kde se lidé opět setkávají, obohacují a radují. Jejich entusiasmus brzy nakazil i ostatní, a tak je dnes součástí tohoto projektu řada umělců. Ruku k dílu přikládá také město Manětín nebo komunita oblátů. Na poutní mši svaté se sešlo mnoho lidí, kteří toho jsou zářným důkazem.
P. Alvaro svým slovem povzbudil všechny umělce, aby jimi byli i nádale. Jsou to totiž právě oni, kdo nás učí vnímat a vidět krásu, skrze kterou se nás dotýká Bůh. 
Po bohoslužbě následovalo divadélko o zázraku, který se zde stal před téměř třemi staletími. Děti z Koinonie ztvárnily příběh o Anežce, která spadla do hluboké studny. Nic se jí však nestalo, protože ji před utonutím zachránila sv. Barbora.
Nakonec jsme se všichni společně odebrali ven pod kostel, kde se rozdávaly co jiného než lívance, čepovalo pivo, prodávaly dobroty z Aggea a nádherně nám k tomu všemu zpívala Česká píseň.
Moc děkujeme všem, kteří přišli, a dodávají tak zdejšímu místu radost a naději!
(f)

Za fotografie děkujeme Pavlu Adámkovi a Soni Pikrtové.

Fotografie