Úterní odpoledne na plzeňském náměstí Republiky patřilo dětem. Letní prázdniny tam zahájilo Pohádkové náměstí. Děti za svou celoroční píli dostaly symbolickou odměnu ve formě zábavného prostoru.
Program začal ve 14.00 hodin na startovacím stanovišti, kde děti obdržely mapku Pohádkového náměstí a kartičku s hádankou na doplnění. Děti ji mohly postupně vyplňovat po splnění úkolů u pohádkových stanovišť. Tam je čekali Kohoutek a slepička, Maruška s Macechou z pohádky o dvanácti měsíčkách, Hloupý Honza, Budulínek, Pejsek a kočička, Popelka a Princ Bajaja, kteří dětem zadávali různé zajímavé úkoly. Za správnou odpověď získaly pak u andílka Plzeňáčka odměnu. Všechny děti na závěr společně shlédly divadelní představení o Dobrém pastýři. Pomohly mu najít zatoulanou ovečku Lilku a za to dostaly jako dáreček rolničku, aby také mohly zazvonit na Dobrého pastýře, kdykoliv budou potřebovat jeho pomoc.
„Jsem rád, že se program dětem evidentně líbil. Od loňska, kdy se Pohádkové náměstí konalo poprvé, účastníků dvojnásobně přibylo. Považuji za velice důležité, aby děti mohly být seznamovány se základy křesťanských hodnot, na nichž se před staletími rozvinula Evropa. Současně vidím jako přínosné, že rodiče mohou prožívat radost ze svých dětí. Kdo má děti, má budoucnost,“ reaguje na zdárné pohádkové odpoledne plzeňský biskup Mons. František Radkovský.
Děti se také radovaly ze skluzavek a skákacího hradu zdarma, kreativních workshopů, kde si mohly vyrobit placku, vytvářet z papíru různé zajímavé věci nebo si nechat namalovat něco hezkého na obličej. Při hudbě pak tancovaly, zpívaly, či si zahrály nějakou hru. Nechyběl ani hasičský vůz k prohlédnutí zblízka.
Pohádkové náměstí se konalo v rámci festivalu PilsAlive, který pořádá Biskupství plzeňské ve spolupráci se spolkem Přátelé Koinonie za pomoci bratří františkánů, oblátů a salesiánů, farníků z Mrákova a mnoha dalších dobrovolníků. Všem, kteří se s námi zapojili do příprav a realizace, patří náš srdečný dík!
(toivo)


Video


Fotografie