I když už dávno nejsem malé dítě, sebral jsem odvahu, pláštěnku, batůžek a vydal jsem se v zamračeném nedělním odpoledni na náměstí do Dobřan. Spolek Přátelé Koinonie zde totiž ve spolupráci s mnoha dobrovolníky pořádal Pohádkové náměstí.
I přesto, že zrovna nepanovalo letní počasí, se u pohádkových stanovišť sešla notná dávka různorodých účastníků. Počínaje dětmi, rodiči, prarodiči, hasiči, zvířaty, králíky z klobouku, nebo třemi prasátky, až po Anděla Dobřánka, či zlověstnou Ježibabu si všichni mohli splnit nevšední úkoly, nebo si třeba sjet na obří nafukovací skluzavce.
Vrcholem celého programu, který začal ve 14.00 hodin, však byla pohádka, a to ne jen tak ledajaká. Do děje nás perfektně vtáhlo trio Pepíček, Anděl a Čert, které se společně vydalo “do světa”. Přes mnohé nástrahy a šlamastiky se nakonec Pepíček naučil, že spíš než Čerta je lepší poslouchat Andílka, a díky pomoci dětí vyvázl ze spárů Ježibaby, která jej div neuvařila v obrovském hrnci.
Na závěr se všem dostalo dárečku v podobě Andělíčka na provázku, který dětem připomíná, že Andílek je vždy doprovází a chrání.

Jakmile program skončil a lidé se začali rozcházet, pocítil jsem na tváři první kapky deště, které do té doby musely nahoře držet snad jen Boží ruce…
Díky organizátorům, všem pomocníkům a pohádkovým postavám za krásné zážitky a příští rok zase naviděnou!
(t)

 
Fotografie