Těšíme se na Vaše svědectví – sek@koinonia.cz

V Merklíně jsem nejen potkala své přátele a udřela si ruky, ale i poznala více Pána pomocí písniček, modliteb a dalších věcí spojených s naším Pánem. Navázala jsem i nová přátelství, za které jsem 100% vděčná 🙂 Bylo to to nejhezčí setkání, kde jsem byla.

Klára Š.

 

 

Setkání bylo úplně super😆, mooc jsem si to užila a ještě bych si ho prodloužila. Je mi teďkon smutno, když vím, že to tak rychle uteklo. V pátek jsme se koukali na film “Muž na laně”. Ukázal mi, ať si víc věřím, a i když jsme těsně před koncem, tak si nemáme myslet, že už se nemusíme snažit až tak moc, naopak musíme, chybí totiž posledních pár krůčků. V sobotu jsme celý den pracovali, tahali klády… A navečer jsme hráli ve skupinkách fotbal. Sice jsme skončili poslední, ale i tak jsme to nevzdávali do posledního kroku. Mooc mě to bavilo. V neděli jsme taky pracovali, uklízel se kostel, hrabali jsme trávu… Odpoledne jsme byli v kostele v Merklíně a na večer jsme si udělali táborák. Přijela skoro celá interní Koinonie a společně jsme se bavili, zpívali písničky… V pondělí byl poslední den, kdy jsme pracovali jenom dopoledne. Odpoledne jsme šli na procházku do nedalekého lesíka a zde jsme otevírali svá srdce Pánu❤. A v úterý jsme končili po snídani, vše pouklízeli, loučili se a odjížděli domů. Moooc se mi po všech stýská. 

Maruška

 

 

Na setkání v Merklíně jsem se těšila dlouhou dobu. Avšak před ním jsem měla celkem velkou krizi víry a vůbec jsem netušila, co se to děje s mým životem. Pána jsem tak trochu vyřadila ze hry. Vše se naštěstí změnilo, když jsme jedno odpoledne dostali 40 minut na rozhovor s Ním, v krásném prostředí místního lesíku. Zde jsem po dlouhé době opět přijala Pána do svého srdce.
Veškeré emoce se dostavily až při večerní chvále téhož dne. Byl to opravdu silný zážitek! 
Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří na setkání přijeli pracovat na Jeho domě a společně oslavovat Jeho jméno, protože On je dobrý, s Ním nic není nemožné!

Julča

 

 

Tohle setkání bylo pro mě velmi krásné a výjimečné. Uvědomila jsem si, jak moc jsou pro mě přátelé důležití, a jak jsem ráda za každou chvíli, kterou s nimi můžu prožít. Uvědomila jsem si, že přátelství se nejlépe prohlubuje právě při práci a když je to ještě práce, kde budujete vlastní sídlo pro vás a pro ostatní mladé, je to úžasný pocit. Zjistíte, že i pouhé hrabání do hlíny, kde hledáte zakopané střešní tašky vás vlastně baví, protože to děláte se svými přáteli a protože každá práce má smysl. Samozřejmě vždy se to dá zpestřit nějakými bláznivými nápady, ale to vše, ta všechna sranda, ty všechny blázniviny se dají prožít pouze s přáteli. Kdyby byl člověk sám, nikdy by se tolik nezabavil, nikdy by nezvládl dokončit veškeré práce a nikdy by nezažil tak nádherné zážitky. Proto jsem ráda za všechny mladé, za to, že se společně můžeme scházet, přátelit, modlit a sdílet. Jsem moc vděčná Pánu za všechny přátele, které mi dal, za Frantu a všechny ostatní z Koinonie, kteří nás mladé vedou, také za to, jak nás všechny spojuje dohromady a hlavně za všechny mladé, kteří jsou odhodlaní změnit starou merklínskou faru na nové nádherné sídlo. Děkuji za skvělé setkání a už se moc těším na další!

Klára H.

 
Ze setkání jsem si odnesla spousta věcí, který mám stále v sobě v ❤:
Děkuj za všechno! Pán to s Tebou myslí stále co nejlépe.
Neboj se a věř si! Pán má pro Tebe připravenou cestu, tak po ní jdi s odvahou a s vírou, že to dáš.
Odpouštěj! Jako Pán odpuští nám, tak i Ty odpouštěj, ať nežijeme v nenávisti, ale v lásce.
Pracuj! Vše co budeš dělat, dělej s láskou, radostí, s přáteli a s Pánem.
Teď už vím, že mám štít, meč a helmu – teď už vím, že mám bibli, modlitbu a Pána.
Jo, bylo to fakt super setkání s mladými, ale i s Pánem!
A už vím, jak na to:  lajkuju Boží slovo, komentuju, jak je Pán velký, sdílím s přáteli, že vstal z mrtvých – děkuju, nebojím se a věřím si, odpouštím a pracuji!

Anička O.
 

Na tuhle akci jsem se těšil už pěkných pár týdnů dopředu. Věděl jsem totiž, že pro nás Pán má připraveno něco velkého. A taky že jo! Po celé setkání mě naplňovala obrovská radost od Boha. Radost, kterou mi nikdo jiný nemůže dát. Uvědomil jsem si zde jednu důležitou věc: i přes všechny mé hříchy a chyby jsem milovaným v Božích očích. A právě to je důvod k RADOSTI. Za vše je třeba děkovat a nikdy nic nevzdávat, protože můj život má pod kontrolou ten, který mě miluje. Koinonie je pro mě místem, kde mě Pán neustále přesvědčuje o této pravdě. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří toto setkání organizovali, za jejich rady a podporu. Těším se na další setkání!

Honza K.

Fotografie