Co Vás napadne, když se řekne ,,pouštění draků” ? Po prvním ročníku naší Dobřanské drakiády se mi vybaví hlavně příměry zábava, přátelská atmosféra, kreativita, vzájemná spolupráce, sušenky a čaj 🙂

Když jsme se sešli v neděli ve vytopené farní kapli, všichni byli plní entuziasmu (byť v některých případech šlo spíše o rodiče). V průběhu stavění draků se sice dostavily jisté pochybnosti a obavy ohledně efektivity a technologie našich vrchních konstruktérů, ale nakonec si se stavěním všichni poradili kreativně a se zručností, takže se vzájemnou pomocí bylo vše připraveno na pouštění. Hlavně, aby bylo hezké počasí 🙂

Týden na to, v den pouštění draků, byla ráno za okny mlha, že by se dala krájet, nicméně naděje na větrné a slunečné odpoledne nás neopouštěla.

Nastalo odpoledne a po pár dolaďovacích technických úpravách se mohlo vyrazit na větrnou louku vypustit první draky.  Někteří draci měli zpočátku trochu problémy s odlepením se od země, někteří létali přímo záviděníhodně, někteří to ,,zapíchli” poněkud předčasně (poté, co se zřítili střemhlav dolů a zlomili se)… Útěchou nám ale byl teplý čaj a sušenky na faře.

Ať už ovšem draci létali jakkoliv, hlavní bylo to, že jsme zakusili radost z bytí pospolu a strávili nedělní odpoledne zase trochu jinak. Mohli jsme se znovu utvrdit v tom, že nám Pán žehná a je věrný i v těch nejmenších věcech, a mohli jsme si o něco více uvědomit, jak je krásné mít místo, kde se scházet, a přátele, kteří vás přijmou.

Díky ! 🙂

Fotografie