Tvořivé dílničky

Ve vybraných dnech pořádáme již pátým rokem tvořivé dílničky pro děti. Vítáme všechny děti, jejich maminky a tatínky, prarodiče, kteří se mohou do výtvarné činnosti zapojit, anebo si mohou zpříjemnit čas popíjením pravé italské kávy, espressa či cappuccina. O vybraných víkendech se můžete těšit na programy s pohádkovými bytostmi a divadelní představení.

logo-PK Doporučená věková kategorie dětí je od 4 do 10 let.

 

Letní tábory

V Koinonii Jan Křtitel se každoročně koná letní tábor pro děti. Děti zde slýchávají kérygmatickou zvěst a prostřednictvím chval, modliteb, dynamik a Božího slova zakoušejí Boží lásku. Poznávají Boží slovo tak jako Timotej (“už od dětství znáš svatá Písma…”, srov. 2Tm 3,15) a učí se, jak ho jednoduše a prakticky používat, aby tak mohly vyrůst v silné a zdravé osobnosti. Vyučování probíhá formou her a soutěží, samozřejmě nechybí noční dynamika ani táborák. Takto společně prožitým časem se z dětí stávají dobří kamarádi, kteří už nyní vědí, že nikdy nejsou na všechno sami. Tábor bývá zakončen společným slavením eucharistie.

Doporučená věková kategorie dětí je od 7 do 13 let.

 

Pohádkový les, Pohádkové náměstí

Několikrát do roka jsou pro děti nachystány divadelní představení, atrakce, dobroty či stanoviště s pohádkovými bytostmi.

Další aktivity 

Po skončení tábora pak nemusejí účastníci odjíždět se smutkem, že se uvidí až příští léto, neboť během roku, kdy Koinonia pořádá setkání s modlitbou za uzdravení, mohou rodiče vzít své děti s sebou: i pro ně bývá připravený program. V tělocvičně, kterou máme k dispozici, se pokaždé začíná radostnou modlitbou chval a díků, po níž následuje seznamování se s biblickými příběhy prostřednictvím her, výtvarných činností, divadla či pantomimy, přičemž hlavními aktéry jsou zde především samy děti. Naší snahou je, aby se Boží slovo stalo součástí jejich každodenního života a aby tak zakoušely jeho účinnost.

 

 

Mládež (13+)

Děti, které posléze dosáhnou 13 let, mají možnost účastnit se aktivit spadajících do kategorie mládeže, kde jejich kamarádství dozrává a postupně přerůstá v opravdové přátelství.

Pouť ke sv. Mikuláši v Dobřanech 10.12.2017


V neděli 10.12.2017 se konala v dobřanském kostele poutní mše svatá ke sv. Mikuláši. Na závěr se dostavil svatý Mikuláš osobně s andílkem, aby společně rozdali dětem dárečky.

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Živý Betlém v Přešticích 3.12.2017

V neděli 3. prosince zahájil své turné “živý Betlém” v Přešticích u příležitosti rozsvícení vánočního stromečku.

Na představení se můžete těšit ještě v sobotu 16.12.2017 ve 14.00 hodin v kostele sv. Jakuba Staršího na Prusinách a v neděli 17.12.2017 ve 14.00 hodin na náměstí ve Spáleném Poříčí.

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Dílna sv. Josefa v Dobřanech, 23.12.2017


Dílna sv. Josefa, která od září funguje v přízemí barokní fary v Dobřanech, voní dřevem a nabízí každý čtvrteční podvečer společné tvoření rodičů s dětmi. Momentálně se tu vyrábějí nejrůznější adventní či vánoční dekorace a ozdůbky, betlémky a další věci pro radost…

Tak přijďte mezi nás 🙂 

Zobrazit celý článek »

Pohádkové náměstí v Plzni, 30.6.2017

Pátek 30.6. ohlásil konec školního roku. Hurá! Začaly letní prázdniny, čas zábavy, legrace a nových dobrodružství. I tentokrát plzeňské náměstí ožilo pohádkovými bytostmi a příběhem O Noemově arše. A co když takový příběh není jen pohádkou, ale odkrývá nám i kousek pravdy?

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Pohádkový les “Princezna ze mlejna” v Liticích 10.6.2017


S kouzelnými pohádkovými bytostmi a mnohými známými tvářemi jsme se mohli setkat…
Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Tříkrálová sbírka – výsledky a využití, leden 2017

KJK_8553Srdečně děkujeme všem, kteří se zapojili do Tříkrálové sbírky v našich farnostech…


V celé ČR celkem vybráno:

100 026 301 Kč

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Živý Betlém na Prusinách, ve Spáleném Poříčí a Liticích

advent-wreathV sobotu 10. prosince zahájil své turné živý Betlém v prusinském kostele, v neděli 18. pokračoval v zasněženém Spáleném Poříčí a ve středu 28. navštívil litický kostel…

Fotografie z Prusin »
Fotografie ze Spáleného Poříčí »
Fotografie z Litic »
Bloq »

Zobrazit celý článek »

Rozsvícení vánočního stromu v Liticích 13.12.2016

advent-wreathI letos jsme na svatou Lucii, 13. prosince, rozsvítili vánoční strom u kostela v Liticích. Děti nejprve pomohly andílkům Františkovi a Andělce připravit překvapení pro Ježíška. Každý dostal přímo od sv. Lucie zlatou hvězdičku, na kterou napsal své jméno a pověsil ji na stromeček v kostele. To bude mít Ježíšek radost, až uvidí stromek rozzářený takovou spoustou hvězd…

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Poutní bohoslužba v Dobřanech 11.12.2016

FCO5624V neděli 11.12.2016 se konala v Dobřanském kostele svatého Mikuláše poutní bohoslužba, kterou cerebroval otec Mirek Dítě. Ve své homilii nám přiblížil patrona Dobřan, svatého Mikuláše, jehož osoba je opředena mnohými legendami. Na závěr mše svaté se dostavil svatý Mikuláš s andělem osobně…

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Adventní dílničky v Dobřanech 27.11.2016

advent-wreathPrvní adventní neděle se u nás v Dobřanech odehrála ve znamení kreativity a linoucí se vůně jehličí.

Sešli jsme se na společném obědě, po němž jsme započali s tvořením: každý z nás si mohl, podle své vlastní potřeby a fantazie, vyrobit adventní věnec, svícen apod…

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Drakiáda v Dobřanech 23.10.2016

titulek

Co Vás napadne, když se řekne ,,pouštění draků” ? Po prvním ročníku naší Dobřanské drakiády se mi vybaví hlavně příměry zábava, přátelská atmosféra, kreativita, vzájemná spolupráce, sušenky a čaj 🙂

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Dětská pouť na Kamínku (již pošesté) 9.10.2016

titulek

V neděli 9. října odpoledne se děti nenechaly odradit deštěm a v doprovodu rodičů se zúčastnily již 6. pouti na Kamínku. Kolem dobřanské kaple (Čtrnácti svatých pomocníků v nouzi) bylo několik stanovišť s nejrůznějšími hrami a soutěžemi pro děti.

Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Pohádkový les 4. 6. 2016

_FCO9370

V sobotu 4. června proběhl v Plzni-Liticích již po deváté “Pohádkový les”. Vše začalo divadlem ve farním sálu, tentokrát děti pomáhaly loupežníku Lotrandovi vyléčit princeznu Zubejdu.


Fotografie »

Zobrazit celý článek »

Setkání koledníků – vyhodnocení Tříkrálové sbírky 2016

Děkujeme všem, kteří přispívají k úspěšné realizaci Tříkrálové sbírky, a to jednak dobrovolným koledníkům, bez nichž by se sbírka nemohla vůbec konat, jednak osloveným i spontánním dárcům, kteří nezůstali lhostejní k nejzákladnějším potřebám bližních.


Fotografie »

Zobrazit celý článek »