Ráno do školy pro vysvědčení a odpoledne hurá na Pohádkové náměstí! Zase po dvou letech se děti v Plzni ocitají uprostřed pohádek a mají plné ruce práce s tím, aby s Ferdou mravencem stavěly mraveniště, aby babičce z Červené Karkulky pomohly nacpat vlkovi břicho kameny, v Řachandě naučily princeznu Markétu pracovat, a tak podobně. Po splnění všech těchto úkolů dostávají odpověď na tajenku: Co si přeje Pepíček? …a k tomu krásné dárky! Časopis Dráček, náramek s barevnou rybičkou, energetickou tyčinku plnou zdraví a důležité rekvizity na nový prázdninový příběh s andílkem Plzeňáčkem a Pepíčkem.
A cože si to tedy vlastně Pepíček přeje? Přátele! Když s andílkovou pomocí, navzdory škodolibým snahám zlomyslného čertíka, přece jen ulovil kouzelnou rybku, která může splnit každé přání,
pustil ji zase zpátky do moře. Rybka je totiž kouzelná jen tehdy, když je se svými přáteli. Takovou moc má přátelství. Kdo má přátele, dokáže zázraky! 
 
Děti i rodiče podpořil duchovním slovem plzeňský biskup Mons. Tomáš Holub a bohatý program provázela také taneční a kouzelnická vystoupení, klauni a kreativní workshopy. 
Děkujeme vám všem, kdo jste si to přišli užít s námi, a moc děkujeme společenstvím, organizacím a desítkám dobrovolníků, kteří se do realizace Pohádkového náměstí zapojili! 

(toivo)