Do prázdnin zbývá poslední den a na plzeňském náměstí přichystaly pohádkové bytosti dětem spoustu úkolů a zábavy. Kdo má vyplněnou tajenku, dostává u andílka Plzeňáčka zajímavé a užitečné dárky, mezi nimi větrník a peříčko. Na podiu se přitom zpívá, tančí a všude, kam se podíváš, se nabízí nějaká lákavá činnost nebo atrakce. Na náměstí to houstne stále víc a konečně přichází slíbená pohádka. 
Pepíček ukazuje andílku Plzeňáčkovi své vysvědčení. Za odměnu by se chtěl naučit létat jako on. Proč ne? “Můžeme létat, vysoko se vznášet, stačí jen snít a pak nikdy nevzdát se, v balónu stoupat výše až k oběžné dráze…” zní nadějně celým náměstím. A tak anděl s Pepíčkem postavili nádherný balon a za pomoci větrníků, které děti z plných plic rozfoukaly, se oba vznesli do výšky… To už na sebe nenechal čekat také zlomyslný čert. Pepíček se kvůli němu nejprv málem utopil v potůčku, a potom dokonce vypadl z balonového koše! Měl opravdu na mále, ale děti v tu chvíli poslaly do nebe pestrá peříčka a Pepíček obdržel krásná barevná křídla, takže najednou létal a potom se lehce snesl na zem. 
Znovu se potvrdilo, že s přáteli dokážeme úžasné věci, můžeme se nejen nad leccos povznést, ale s nimi dokážeme i létat!  
Srdečně děkujeme všem 120 dobrovolníkům spolupracujícím s křesťanskými komunitami v plzeňské diecézi a těšíme se na Pohádkové náměstí v Dobřanech v neděli 3. září. 
(toivo)