Živé náměstí v rámci festivalu PilsAlive


V sobotu 27. června ožilo Evropské hlavní město kultury koncertem, který se konal v rámci křesťanského festivalu PilsAlive. Návštěvníky nečekal jen pasivní poslech. Nachystané židle zůstaly téměř nevyužité, o což se postaral nejen krátký déšť před koncertem, ale především tanečníci skupiny Let’s Dance for Jesus, kteří od začátku programu rozhýbali přihlížející posluchače.

Fotografie »

Ochutnávka vín z oblasti Sicílie


Na sobotu 20. prosince dorazil do Plzně až ze Sicílie pan Stefano Caruso, z vinařství, které nese jeho jméno spolu se jménem jeho společníka: Caruso & Minini. Ochutnávku zahájil přípitkem na blížící se Vánoce a se sobě vlastním osobitým šarmem se pak rozhovořil o produkci vína v Evropě, v Itálii a o odrůdách, které jsou typické právě pro Sicílii.

Fotografie »

Ochutnávka marmelád, sušenek a dezertních vín 18.12. 2014


Musím uznat, že ochutnávka, která se konala ve čtvrtek 18. prosince, byla před Vánocemi tematicky naprosto vystihnutá: v nabídce byly marmelády a sušenky, které vlastnoručně vyrábějí mnišky v trapistických kláštěrech v italském Vitorchianu a v Poličanech u Benešova. Není tedy rozhodně pochyb o kvalitě surovin ani o jejich pečlivém zpracování.

Fotografie »